Otwarcie z pompą

W błysku fleszy i przy telewizyjnych kamerach posłanka Anna Dąbrowska-Banaszek otworzyła swoje biuro poselskie. Na uroczystość przyjechał wicepremier Jarosław Gowin. Parlamentarzystka zaprosiła liczne grono samorządowców. W końcu to teraz przed jej biurem wójtowie będą ustawiać się w kolejce i zabiegać o wsparcie swoich wniosków składanych do rządowych programów.

Około stu osób wzięło udział w otwarciu biura poselskiego debiutującej w sejmie Anny Dąbrowskiej-Banaszek. Do parlamentu dostała się z listy Prawa i Sprawiedliwości, choć rekomendacji udzieliła jej partia Porozumienie Jarosława Gowina, do której należy syn posłanki, Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

Dąbrowska-Banaszek, choć kandydowała z ostatniego miejsca, uzyskała ponad 13 tysięcy głosów, co dało jej piąty wynik na liście PiS i pewny mandat posła. W środę 4 marca, blisko cztery miesiące po złożeniu ślubowania, posłanka oficjalnie otworzyła swoje biuro w Chełmie, przy ul. Lwowskiej 14A. Na uroczystość przyjechał sam wicepremier Gowin. Wzięli w niej udział również m.in. prezydent Banaszek, senator Józef Zając, wicemarszałek województwa lubelskiego, Zbigniew Wojciechowski, a także kilku wójtów gmin z powiatu chełmskiego. Nie zabrakło też sympatyków partii Porozumienie Gowina.

Posłanka podziękowała wszystkim za pomoc w kampanii, a wicepremierowi Gowinowi za okazane zaufanie i poparcie jej kandydatury w wyborach. Prezydent Banaszek podkreślił, że obecność Anny Dąbrowskiej-Banaszek w sejmie pomoże w realizacji wielu ważnych dla miasta projektów. Zaznaczył, że uzyskane w ostatnim czasie przez miasto wsparcie finansowe do projektów z zakresu kultury to również zasługa posłanki. Biuro parlamentarzystki ma tętnić życiem. Zaproszeni goście przecięli symboliczną wstęgę, a wszystko to stało się przy błysku fleszy i telewizyjnych kamerach. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here