Owocem Ducha jest Miłość

Już od szesnastu lat w wieczór święta Bożego Ciała lublinianie i mieszkańcy sąsiednich miejscowości gromadzą się na Koncercie Chwały. W czwartek, 31 maja br. na pl. Zamkowym młodsi i starsi wspólnie śpiewali, klaskali, a nawet tańczyli – wszystko oczywiście na chwałę Boga.


Uwielbienie rozpoczął młody zespół Good God, składający się m.in. z księży, który oprócz piosenek ze swojej najnowszej płyty „On jest”, zaśpiewali także znane piosenki pielgrzymkowe i rozgrzewali publiczność przed kolejnymi artystami. Zespół Gospel Rain pod batutą Grzegorza Głucha oraz specjalnie na tę okazję utworzony 100-osobowy Chór dla Jezusa przygotował wiele pieśni wielbiących Ducha Świętego. Muzyka została przepleciona fragmentami Pisma Świętego opowiadającymi o Duchu Świętym, ponieważ hasłem tegorocznego koncertu były słowa z listu do Galatów: „Owocem Ducha jest miłość”. Gwiazdą wieczoru byli dobrze znani zwłaszcza na Lubelszczyźnie bracia Wojciech i Piotr Cugowscy oraz Krzysztof Cugowski.

Tradycyjnie wydarzenie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził abp Stanisław Budzik. – Ogień i żar, który nas rozpala, to Duch Święty. Choć nie można go zobaczyć, tak jak nie widać powietrza, to przecież nim oddychamy. Duch Święty jest oddechem, bez którego nie możemy żyć. W dzisiejszych czasach jest On też lekarstwem na bolączki tego świata. Wołajmy więc do Ducha i o Ducha – mówił abp Budzik.

– To już piąty Koncert Chwały, na którym jestem, i za każdym razem widzę, że uczestniczy w nim coraz więcej osób. Dzięki temu wydarzeniu możemy wspólnie manifestować swoją wiarę i uwielbienie Pana Boga. W tym roku wyjątkowo było czuć obecność Ducha Świętego, zwłaszcza w czasie adoracji – mówi Urszula, mieszkanka Świdnika. – Wrażenie zrobiły na mnie utwory rodziny Cugowskich wybrane na ten koncert, ponieważ można było ponownie usłyszeć w dobrze znanych piosenkach głębsze przesłanie dotyczące naszego życia.

Selfie dla życia

– Tegoroczny koncert miał dwa ważne elementy. Jeden z nich nawiązywał do akcji „Selfie dla życia”, którą zapoczątkowaliśmy w związku z Marszem Życia. Aby wziąć w niej udział, należy zrobić sobie selfie – samemu sobie, z rodziną, znajomymi lub we wspólnocie, a następnie udostępnić zdjęcie na Facebooku lub Twitterze z hasztagiem #dziękujężeżyję. Każde zdjęcie zasila jedną złotówką fundusz pomocy dzieciom „Dobrze, że żyjesz”. W czasie koncertu był moment, kiedy wszyscy wyjęli telefony i zrobili sobie zdjęcie – wyjaśnia ks. Mirosław Ładniak, organizator koncertu.

Marsz dla życia i rodziny odbędzie się w Lublinie 10 czerwca. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.facebook.com/marszzycialublin/.

Drugim ważnym momentem była obecność na pl. Zamkowym przyjaciół Alicji Mazurek z liceum pallotyńskiego w Lublinie. Ala kilka miesięcy temu uległa wypadkowi samochodowemu, w którym zginął jej kolega. Ona sama przez wiele dni walczyła o życie. Teraz jest w śpiączce w klinice „Budzik”. Jej przyjaciele i znajomi zbierali pieniądze na jej rehabilitację. Akcję ciągle można wspierać – wszystkie informacje znajdują się na stronie: http://www.guadalupe.com.pl/.

To nie koniec wielbienia

Koncert Chwały jest także okazją do przypomnienia, że już za niecałe trzy miesiące wyruszy 40. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Nowością jest jednak wydarzenie, które odbędzie się 6 października w Warszawie pod nazwą „Stadion Młodych”. To 12-godzinne spotkanie, na którym zgromadzi się 15 najbardziej znanych polskich duszpasterzy, m.in. bp Grzegorz Ryś, ks. Jakub Bartczak oraz Marcin Zieliński, Darek Malejonek.

– Będzie to spotkanie, które ma na celu zgromadzić młodych ludzi na uwielbieniu Pana Boga. Chcemy zaprosić ich nie tylko do ożywienia wiary, ale też do wsłuchania się w konkretne katechezy formacyjne, pokazać im różne drogi rozwoju, którymi mogą pójść – wyjaśniał na Koncercie Chwały pomysłodawca i organizator „Stadionu Młodych”, ks. Rafał Jarosiewicz.MG