Palma dla Lublina

Pomysł, na razie anonimowej, grupy aktywistów, by w Lublinie, na placu Centralnym przed CSK stanęła prawdziwa kokosowa palma nabiera rozmachu. Pod swoim projektem zebrali, w ciągu zaledwie kilku dni, grubo ponad tysiąc podpisów poparcia.

– Los Angeles ma palmy, Madryt ma palmy, nawet w Warszawie jest palma. Lublin też powinien ją mieć! Naszym zadaniem jest postawienie pierwszej palmy w Lublinie jeszcze w tym roku. Pokażcie swoje poparcie dla projektu dając nam follow! – taki wpis pojawił się w ubiegłym tygodniu na facebookowym profilu m.facebook/palmalublin/, momentalnie zdobywając pokaźną popularność. Jego autorzy, którzy na razie chcą pozostać anonimowi, przekonują, że palma urozmaici miejską przestrzeń i stanie się kultowym miejscem spotkań turystów i mieszkańców. – Palma ma nie tylko być oryginalną ozdobą, ale również miejscem wymiany poglądów, może uda się stworzyć miejsce z podobną aurą do Hyde Parku – uważają pomysłodawcy.

Jak zapowiadają już niedługo na ulicach Lublina pojawią się wolontariusze zbierający podpisy pod projektem, a nawet powstaną stałe punkty, w których będzie można wyrazić swoje poparcie dla tej inicjatywy. Akcja prowadzona jest z dużym rozmachem. W internecie pojawiła się już nawet wizualizacja palmy stojącej przed CSK. O szczegółach swojego przedsięwzięcia jego autorzy mają poinformować niebawem, na konferencji prasowej. Profil akcji na FB wskazuje, że projekt zostanie zgłoszony do kolejnej edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here