Palmy i pisanki jak malowane

W Muzeum Wsi Lubelskiej w niedzielę rozstrzygnięto finał „Pierwszego Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną” zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.


Pomysłodawczynią konkursu była poseł Beata Mazurek (PiS). – To było moje marzenie, by taki konkurs został w naszym województwie zorganizowany – mówiła podczas uroczystości wręczenia nagród wicemarszałek Sejmu RP.

Beata Mazurek podziękowała wszystkim, którzy ten pomysł podchwycili i dzięki którym udało się go przeprowadzić. Parlamentarzystka gratulowała laureatom i wyróżnionym oraz podziękowała za to, że podtrzymują piękną polską tradycję. Korzystając z okazji Beata Mazurek złożyła też wszystkim uczestnikom konkursu i ich rodzinom życzenia na zbliżające się Święta Wielkanocne.

– Niech błogosławieństwo Zmartwychwstałego dotyka każdego z nas, a biorąc pod uwagę, jak się nazywam, życzę wam, żeby na tym stole mazurek wyjątkowo smakował wam wszystkim. Wszystkiego dobrego – zakończyła wicemarszałek Mazurek.

Na konkurs wpłynęło aż 208 prac. Poszczególne kategorie wygrali: Emilia Karwat z gminy Frampol (kategoria „Palma”), Marcela Ćwik z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury („Pisanka Tradycyjna”) oraz Roman Prószyński z gminy Dzierzkowice („Pisanka Współczesna”). BS