Pamiętajcie o ogrodach

Pod tym hasłem, 5 listopada, odbyły się w Rejowcu eliminacje powiatowe do 23 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. W szranki stanęło 28 recytatorów w różnym wieku.


Konkurs ma charakter otwarty, do udziału w nim zgłosili się uczniowie Szkół Podstawowych m.in.: w Rejowcu, Wierzbicy, Stawie, Sawinie, Rudzie-Hucie i Wojsławicach. Wszyscy recytatorzy zebrali gromkie brawa i otrzymali nagrody ufundowane przez burmistrza Rejowca.

Po emocjonujących występach komisja (w składzie: Bożena Jaszczuk – nauczyciel, Wanda Majewska – nauczyciel oraz Anna Raczkiewicz-Sławińska ze Starostwa Powiatowego w Chełmie) wyłoniła laureatów: Anna Błażejewicz – Szkoła Podstawowa w Wierzbicy, Klaudia Paczosa, Iga Posturzyńska i Maja Dąbska – Szkoła Podstawowa w Rejowcu, Ilona Sołdaczuk – Szkoła Podstawowa w Wojsławicach, Patrycja Dzieńkowska – Szkoła Podstawowa w Stawie. Wyróżnieni otrzymali nagrody specjalne od starosty chełmskiego i wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich konkursu, które odbędą się w dn. 26-27 listopada w Lublinie. Zwycięzcy wystąpią na scenie Centrum Kultury w Lublinie, podczas koncertu 10 grudnia. Trzymamy kciuki! (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here