Papierosy robili w piwnicy

Tytoń i przyrządy do domowej produkcji papierosów skonfiskowali włodawscy policjanci. Minifabryczka była zlokalizowana w piwnicy należącej do dwójki mieszkańców Włodawy. Trwa ustalanie, na jak dużą skalę proceder był prowadzony.

– Włodawscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w efekcie własnych ustaleń zabezpieczyli prawie 3 kilogramy krajanki tytoniowej i suszu oraz ponad 600 sztuk papierosów bez znaków akcyzy – informuje Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodwie.

– Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli sprzęt do nielegalnej produkcji papierosów: maszynkę do mielenia tytoniu i maszynkę do nabijania papierosów. Towar został znaleziony przez policjantów w trakcie przeszukania piwnicy należącej do mieszkańców Włodawy. Uszczuplenie dochodu Skarbu Państwa zostało wyliczone na blisko 2 000 zł.

59-latek i 33-letnia kobieta mogą teraz odpowiedzieć za nielegalne wytwarzanie wyrobów tytoniowych. Zgodnie z Ustawą o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku – dodaje pani rzecznik. (bm)