Parking ułatwi życie

Parking przy przychodni we Włodawie już za niecały miesiąc będzie gotowy. Trwają ostatnie prace budowlane. Powstają 43 miejsca postojowe w tym jedno dla niepełnosprawnych.

O parking od wielu już lat upominali się zarówno korzystający z przychodni, jak i rolnicy, którzy przyjeżdżają do biura ARiMR-u, mieszczącego się w tym samym budynku. Powiat, który jest właścicielem obiektu, próbował, niestety bezskutecznie, uzyskać od miasta pomoc finansową na budowę parkingu.

Ponadto obiekt nie spełniał też kryteriów do uzyskania pomocy zewnętrznej – czy to rządowej, czy unijnej. Dlatego zarząd powiatu zdecydował, by własnymi środkami wyremontować parking, którego stan od wielu już lat był katastrofalny.

Zadanie pn. Przebudowa parkingu przy Przychodni Zdrowia we Włodawie w całości opłacone jest ze środków własnych powiatu, kosztuje 159 tys. zł. Zakres prac obejmuje: rozbiórkę istniejących elementów parkingu, wykonanie nowej nawierzchni i opaski odwadniającej budynku.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe STYL-BUD z Kulczyna, zaś termin wykonania 14 sierpnia br. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here