Patriotyczny teledysk z Różanki

Można już oglądać teledysk, do którego sceny kręcono w lipcu w Różance (gm. Włodawa). Utwór „Bij bolszewika” śpiewa Norbert „Smoła” Smoliński, a film powstał z inicjatywy lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Zdjęcia realizowano w lipcu tego roku w Różance na terenie dziewiętnastowiecznego zespołu pałacowo-parkowo-folwarcznego dawnych dóbr Zamoyskich przy udziale grup rekonstrukcji historycznej, odtwarzających formacje wojskowe biorące udział w zmaganiach wojennych 1920 i 1939 r. Mieszkańcy nadbużańskiej miejscowości mogli więc na żwyo podziwiać manewry m.in. kawalerii.

Muzykę do słów żołnierza Samoobrony Ziemi Wołkowyskiej z 1944 r. skomponował Norbert „Smoła” Smoliński, lider i założyciel rockowego zespołu Contra Mundum. Grupa jest znana przede wszystkim z wykonywania utworów o tematyce patriotycznej, a w niektórych kręgach określana jest mianem polskiego Sabbatonu. Teledysk „Bij bolszewika” można obejrzeć na stronie fejsbukowej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie. (bm)