Patrycja na podium

Bardzo dobrze spisała się zawodniczka Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin „Satori” Patrycja Mielniczuk w mistrzostwach Polski okręgu wschodniego, które odbyły się w Radzyminie. Uczestniczyły w nich cztery federacje, 370 zawodników z 46 ośrodków.

Patrycja po czterech udanych pojedynkach technicznych, w ćwierćfinale poprzez wskazanie uległa swojej rywalce i ostatecznie zajęła trzecie miejsce. W konkurencji kata natomiast uplasowała się na piątej pozycji. Inny reprezentant Satori Dawid Wurszt w pierwszej walce trafił na mocniejszego i cięższego od siebie przeciwnika, i musiał uznać jego wyższość.

– Bardzo duża impreza, zawodnicy waleczni, nieustępliwi. Kolejna porcja dużych wrażeń, emocji i nowych doświadczeń. Z turnieju na turniej, na przykładzie Patrycji, widać efekty treningowe zawodników Satori. Lepsze przygotowanie techniczne jak i wydolnościowe objawiają się w postaci wygrywanych pojedynków, niejednokrotnie przed czasem – twierdzi trener zawodników Satori, Bartłomiej Zakrzewski (2 dan).

* * *

W Radzyminie startowali też zawodnicy Kanku Chełm: Rafał Bolesławski, Natalia Szopa, Kacper Grządkowski w kategorii junior młodszy oraz Julia Szeremeta i Tomasz Dyczko w kat. młodzik. Wszyscy stoczyli wyrównane i zacięte walki, jednak nie stanęli na podium. Opiekunami zawodników z Chełma byli sensei Waldemar Kozioł i sensei Krzysztof Kozioł. (r)