Perełki dzielnie walczyły i zdobyły bramkę

Turniej wygrał FC Maliki, który w decydującym meczu pokonał 7:1 Supa Strike

Za nami kolejny, trzeci turniej z cyklu Wakacyjnego Pucharu w piłce nożnej dla dzieci i młodzieży, organizowanego przez Ognisko TKKF Omega i Szkołę Podstawową nr 52.


Tym razem do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny, w tym zespół dziewcząt lubelskiej Perły. – Dziewczynki dzielnie walczyły i w turnieju, i konkursie rzutów karnych. Bardzo im się podobało. Obiecały, że w te wakacje często będą z nami grały – relacjonuje Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i organizator wakacyjnych zmagań na Orliku na Felinie.

FC Perła turnieju do udanego jednak nie zaliczy. Dziewczyny zanotowały trzy porażki, zdobywając gola i tracąc aż 16 bramek.

Turniej wygrał FC Maliki, który w decydującym meczu pokonał 7:1 Supa Strike. Trzecie miejsce zajęła ekipa Omega Przyjaciele.

Najlepszym zawodnikiem turnieju została Daniela Gałka z FC Perła, reprezentantka województwa r. 2006, bramkarzem Patryk Krupa z Supa Strike, a strzelcem Dawid Lis z FC Maliki, zdobywca 8 goli.

W konkursie rzutów karnych wśród dziewcząt najlepsza okazała się Nikola Dec, pokonując 3:1 Danielę Gałkę. Wśród chłopców wygrał Dawid Lis, który zwyciężył 3:1 Patryka Krupę. BAS