Pestka? Nie dla każdego

Krawężniki przy ul. Młodej Polski dla osób niepełnosprawnych nie są łatwą przeszkodą do pokonania

Remont ulicy Młodej Polski miasto planowało już w 2019 i 2020, ale inwestycja za każdym razem wypadała z budżetu ze względu na brak środków. W ubiegłym i w tym roku już nawet do niego nie trafiła. – Skoro nie ma pieniędzy na kompleksowy remont, niech chociaż obniżą krawężniki na wejściach na chodniki, by te, które są dla osób mających problem z poruszaniem się są prawdziwym utrapieniem – napisała do nas mieszkanka os. Karłowicza.

Jak wskazuje nasza Czytelniczka wysokie na kilkanaście centymetrów krawężniki mocno utrudniają osobom starszym, niepełnosprawnym, czy z dziecięcymi wózkami wejście na chodniki, a te prowadzą m.in. do dwóch przedszkoli prywatnych oraz miejskiego Przedszkola Specjalnego nr 11. – Do niego uczęszczają właśnie dzieci z niepełnosprawnościami – podkreśla pani Anna, mieszkanka ul. Młodej Polski. – Dla osoby sprawnej pokonanie takiego krawężnika to pestka, żaden problem, ale nie dla każdego – dodaje.

Urzędnicy nie obiecują, że prośbę mieszkańców uda się spełnić w tym roku, ale dają na to pewną nadzieję.– Aktualnie tego rodzaju prace nie są planowane do realizacji. Niemniej jednak ponowna analiza możliwości ich wykonania nastąpi w ciągu roku, po zweryfikowaniu środków pozostałych na zadania w ramach bieżącego utrzymania ulic w mieście – zapewnia Justyna Góźdź z lubelskiego Ratusza.

Sprawę będziemy monitorować.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here