Petycja odrzucona

Latami dopłacała gmina, teraz dopłacają ludzie. Petycja przeciwko podwyżce, która zabolała po kieszeni wielu, ostatecznie została odrzucona. – Gminne władze dbają bardziej o „gminne marmury” i swoje wynagrodzenia, niż o mieszkańców, którzy się na to wszystko składają – komentuje decyzję rady autor petycji.

W ostatnim tygodniu maja pod obrady rady gminy Chełm trafiła w końcu petycja przeciwko drastycznym podwyżkom śmieci, złożona przez 3-osobową grupę mieszkańców. W końcu, bo w pierwotnej wersji złożona była już dawno, ale radni odrzucili ją z uwagi na błędy formalne (brak wskazania reprezentanta grupy i jednego adresu do korespondencji).

– Dokument jest trudny w swojej treści i wyraźnie widać, że pisany był pod wpływem emocji – stwierdził na majowym posiedzeniu rady Marek Chybiak, przewodniczący gminnej komisji skarg, wniosków i petycji.

Ponad 40 minut przewodniczący streszczał pozostałym obecnym…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 08.06.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.