Pięć medali reprezentantów AZS UMCS

Zawodnicy startujący w mistrzostwach podkreślali świetne przygotowanie tras w Tomaszowie

Pod dyktando zawodników lubelskiego AZS UMCS toczyły się rozgrywane w Tomaszowie Lubelskim Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych.

W najbardziej prestiżowym biegu, seniorów na 5 kilometrowej, nasi akademicy zajęli dwie czołowe lokaty. Wygrał Michał Kitliński (16:35.41) przed Piotrem Różyckim (17:10.91).

Reprezentanci AZS UMCS byli najlepsi także w kategorii juniorek i juniorów. W biegu na 3 km pierwsze miejsce zajęła Monika Paśnik (12:00.65), która o blisko 2 sekundy szybciej finiszowała na mecie przed klubową koleżanką Moniką Dec. W biegu na 4 km bezkonkurencyjny był Dariusz Samarczenko (13:24,76).

AZS UMCS z 80 pkt. zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zaledwie o punkt wyprzedzając Agros Zamość i o 18. pkt. Tomasovię. BAS