Piekarnia z LSM doceniona

Podczas sobotniej gali poznaliśmy także firmy, które dołączyły do grona laureatów projektu „Marka Lubelskie”, którego głównym celem jest promocja produktów i usług wytwarzanych na terenie województwa lubelskiego poprzez nadawanie im zastrzeżonego znaku towarowego będącego symbolem jakości, innowacyjności i troski o środowisko.

W 15. edycji spośród 22 kandydatur, do grona 79 już wcześniej wyróżnionych dołączyło dziewięć kolejnych, w tym Piekarnia Halina i Tadeusz Pęzioł z ul. Jana Sawy 3 w Lublinie. – Jest mi niezmiernie miło i czuję się mocno zaszczycony, że wśród tak wspaniałych firm, które są tu dzisiaj prezentowane znalazła się także moja maleńka firma, którą prowadzę ze wspólniczką, a zarazem moją żoną – Bez niej to by się nie udało – mówił odbierając wyróżnienie wzruszony Tadeusz Pęzioł.

Lubelska piekarnia to rodzinny biznes, od 20 laty mieszczący się przy ul. Jana Sawy na LSM. Rodzicom, pani Halinie i Tadeuszowi, któremu w przyszłym roku stuknie już „50” w branży piekarniczej pomagają dzieci Magdalena i Michał. Przepyszne produkty wytwarzane tradycyjną metodą przez lubelską piekarnię, pieczywo żytnie, pszenne, produkty regionalne: cebularze, pieróg z kaszy gryczanej, jaglanej podpłomyki, kulebiaki z kapustą, placki z jabłkami i placki z burakami można znaleźć w wielu lubelskich restauracjach, a także w około 80 punktach sprzedaży. Marka Lubelskie to nie pierwsze wyróżnienie, jakie otrzymała Piekarnia Halina i Tadeusz Pęzioł. Firma ma na swoim koncie wiele nagród, w tym tytuł Najlepszej Piekarni Lubelszczyzny.

Pozostałe firmy, którym w sobotni wieczór przyznano znak Marka Lubelskie:  CARGOTOR (Małaszewicze), Blachy Ziemiński (Zamość), Spółdzielnia Inwalidów ELREMET (Biała Podlaska), Winnica „Dwa Wzgórza” (Modliborzyce), Destylarnia Kamień (Łaziska), Firma GRAB (Karczmiska), FPHU KRAWPAK (Tomaszów Lubelski) oraz Aqua East Polska Sp.zo.o. (Ruda-Huta). BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here