Pieniądze na promenadę już są

To już pewne! Do Włodawy trafi niemal 950 tys. zł na budowę promenady nad Bugiem i Włodawką. We wtorek (27 sierpnia) burmistrz Wiesław Muszyński i skarbnik Elżbieta Torbicz podpisali w Urzędzie Marszałkowskim umowę na dofinansowanie projektu.

„Włodawski Trakt Turystyczny – Promenada Nadbużańska” – tak brzmi pełna nazwa od lat wyczekiwanego projektu, który znacznie podniesie atrakcyjność turystyczno-wypoczynkową Miasta Trzech Kultur. – Podpisanie umowy zwieńczyło nasze starania o dofinansowanie tej inwestycji – mówi burmistrz.

– Dziękuję panu sekretarzowi i pracownikom urzędu za ogrom wykonanej pracy. Budowa promenady pozwoli na ożywienie tej części miasta. Jest to dobre miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. Wielu mieszkańców, mimo licznych trudności, spaceruje brzegiem Włodawki. Już niebawem będą mogli się cieszyć rekreacją w bardzo komfortowych warunkach – dodaje Muszyński.

Nowoczesna promenada nad Włodawką połączy ulicę Mostową z ulicą Okunińską. Składać się będzie z chodnika i ścieżki rowerowej, ławeczek, miejsc postojowych dla rowerzystów oraz pomostu widokowego. Teren będzie oświetlony i objęty stałym monitoringiem. Dzięki temu mieszkańcy Włodawy oraz turyści wypoczywający nad Jeziorem Białym będą mogli jednocześnie podziwiać zabytki miasta, a z drugiej strony obszar chroniony Natura 2000 „Poleska Dolina Bugu”. Całkowita wartość projektu to niemal 1,2 mln zł.

Przetargi na wyłonienie wykonawców inwestycji zostaną ogłoszone jeszcze w tym roku. Budowa ruszy w 2020. (b)