Pierwsza pełnowymiarowa sala sportowa

Gmina Leśniowice jest jedną z niewielu w Polce, która nie ma pełnowymiarowej sali gimnastycznej. Wkrótce się to zmieni, bo podpisano umowę na wykonanie tej długo oczekiwanej inwestycji. Warta jest 4,8 mln zł i jest jednym z największych przedsięwzięć gminy.

W ubiegłym roku gmina Leśniowice otrzymała 3,1 mln zł dotacji z ministerstwa sportu na budowę pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Majdanie Leśniowskim, o której dotąd uczniowie tylko marzyli. Leśniowicka młodzież, aby skorzystać z takich obiektów, na zajęcia sportowe jeździła do sąsiednich gmin. Do ogłoszonego przez gminę Leśniowice przetargu na budowę sali zgłosiły się trzy firmy. Najtańsza oferta opiewała na 4,8 mln zł. Złożyła ją Firma Budowlana Rem-Bud ze Stalowej Woli i to ją wybrano na wykonawcę inwestycji. Pozostałe oferty firm (z Chełma i gminy Chełm) opiewały na 5,3 oraz 6,4 mln zł.

W ubiegłym tygodniu Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice, podpisała umowę z przedstawicielami firmy „Rem-Bud” na budowę sali.

– Jesteśmy jedną z niewielu gmin w Polsce bez pełnowymiarowej sali gimnastycznej – mówi wójt Jabłońska. – Inwestycja w taki obiekt to przede wszystkim inwestycja w przyszłość naszych dzieci, którym musimy stwarzać odpowiednie warunki do nauki i uprawiania sportu. Aktualnie dzieci korzystają z niewielkiej sali gimnastycznej, którą – z chwilą wybudowania nowego obiektu – będzie można przekształcić na sale lekcyjne. Duża, nowoczesna hala pozwoli nam organizować wydarzenia nie tylko o charakterze sportowym czy oświatowym, ale również imprezy kulturalne, widowiska i spotkania dla mieszkańców. Dzisiejsze podpisanie umowy to historyczna chwila dla naszej gminy.

Wykonawca ma czas do końca lipca 2022 r. na zbudowanie sali gimnastycznej. W ramach prac zostanie wybudowana sala gimnastyczna o wymiarach areny 16,9 na 29,6 m, wysokości 7,8 m i powierzchni 534,82 m kw. wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym, w skład którego wchodzą szatnie, łazienki i toalety.

Na parterze budynku znajdzie się pokój nauczyciela wychowania fizycznego, magazyn sprzętu sportowego, pokój pierwszej pomocy i pomieszczenia techniczne. Widownia zlokalizowana na 2 piętrze będzie liczyć 120 miejsc siedzących w 3 grupach po 7 rzędów. Całość będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo planowane jest m.in. wykonanie łącznika komunikacyjnego oraz zagospodarowanie terenu wokół obiektu. (mo, wizualizacja udostępniona przez UG Leśniowice)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here