Pierwszy krok do PlusLigi zrobiony

Bogdanka Arka Chełm – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (28:26, 25:19, 24:26, 25:23)

Nasi siatkarze zrobili pierwszy krok do awansu do siatkarskiej ekstraklasy. Dziś przed własną publicznością pokonali Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1, ale wcale łatwo nie było. MVP meczu został Łukasz Łapszyński.

Niesieni gorącym dopingiem 1200 widzów podopieczni Bartłomieja Rebzdy od początku spotkania narzucili swoje warunki gry, odskoczyli na cztery punkty i utrzymywali bezpieczną przewagę aż do stanu 24:19. I wtedy coś się zacięło. Gości zdobyli pięć kolejnych punktów i doprowadzili do stanu po 24, a nawet prowadzili 25:26. Na szczęście biało-zieloni wzięli się w garść i wygrali 28:26.

W drugiej odsłonie wyrównana walka trwała do połowy seta. W końcówce chełmianie po ataku Łapszyńskiego, bloku Szwaradzkiego i dwóch zagrywkach Marcyniaka wyszli na kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do końca seta.

Na trzeciego seta gospodarze wyszli najwyraźniej niewystarczająco skoncentrowani i pozwolili przyjezdnym odjechać na kilka punktów. W połowie seta gości udało się dogonić i kiedy na tablicy pojawił się wynik 23:22 wydawało się, że set jest nasz. Tymczasem w końcówce Lechia przycisnęła zagrywką i wygrała 24:26.

Prawdziwy horror siatkarze Bogdanki Arki zafundowali kibicom w secie czwartym. Gości prowadzili w nim już nawet 13:18. I dopiero wtedy podopieczni trenera Rebzdy obudzili się, zdobyli kolejne cztery punktu i złapali kontakt. Gra punkt za punkt trwała do stanu 23:23, ale najpierw blok Marcyniaka, a później zagrywka Gonciarza sprawiły, że cała hala eksplodowała radością.

Rewanż w przyszłą sobotę w Tomaszowie. Jeśli Bogdanka Arka wygra w drugiej fazie play-off zagra ze zwycięzcą z pary BBTS Bielsko-Biała – Mickiewicz Kluczbork. rd