Pięścią wypędzał szatana z siostry

Myślał, że kobieta jest opętana. Przyłożył jej drewniany krzyż do ciała, ikonę do głowy, klęczał, modlił się i… bił. Uderzał pięściami, zakładał wiadro na głowę i dusił metalową taśmą, żeby wygonić diabła z siostry. Odpowie za usiłowanie zabójstwa.

Do tych potwornych wydarzeń doszło w nocy ze środy na czwartek (31 marca / 1 kwietnia) w jednym z domów na chełmskich Pilichonkach. To właśnie tam mieszka rodzeństwo.

On (52 lata) kilka lat temu rozwiódł się z żoną, a zaraz potem zdiagnozowano u niego schizofrenię. Leki zahamowały jednak rozwój choroby i mężczyzna długi czas funkcjonował „normalnie”. Zamieszkał ze swoją młodszą, upośledzoną siostrą. Opiekowali się sobą nawzajem i wszystko było dobrze, aż pewnego dnia brat schizofrenik odstawił leki. Wtedy choroba go dopadła. Usłyszał głosy, które podpowiedziały mu, że jego siostra została opętana. Feralnej nocy 52-latek postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i stanąć do walki z demonem.

Gdy leżała na łóżku, gotowa do spania, brat rzucił się na nią. Domorosły egzorcysta zachowywał się, jakby był w transie. Na zmianę przykładał siostrze drewniany krzyż do ciała, a święty obrazek do głowy, klękał, modlił się i bił. Uderzał na oślep, z całej siły, żeby wypędzić szatana. Nakładał siostrze wiadro na głowę, a metalową taśmę na szyję i dusił. Ofiara bardzo cierpiała. W końcu około godziny 3 nad ranem zostawił całą posiniaczoną kobietę i poszedł po sąsiada. Nie wiadomo do końca, dlaczego to zrobił. Jednak gdyby nie sąsiad, nikt nie dowiedziałby się o tragedii upośledzonej kobiety i aż strach pomyśleć, jakie jeszcze głosy usłyszałby w swojej głowie 52-latek.

Sąsiad wszedł do sypialni i zobaczył posiniaczoną kobietę, która skryła się pod kołdrą na łóżku. Gdy usłyszał, co się działo wcześniej w domu rodzeństwa, pobiegł po telefon i wykręcił 112. Pogotowie zajęło się poszkodowaną, a jej brat trafił do policyjnego aresztu. Policjanci postawili mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Prokuratura natomiast wystąpiła o umieszczenie go na oddziale zamkniętym. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here