Pięściarze z medalami

Pięć medali wywalczyli pięściarze MKS II LO Chełm w międzynarodowym memoriale im. Jerzego Suchodoła w Zamościu oraz dziesiątym międzynarodowy Mikołajkowym Turniej Młodzieży w Białymstoku.

W memoriale im. Jerzego Suchodoła w Zamościu startowało czterech młodych zawodników MKS LO Chełm. W wadze 54 kg, kategoria wiekowa adept, Arkadiusz Tołyż wygrał walkę finałowa z zawodnikiem Za Bramą Kraśnik Kacprem Chadarą 3:0 i wywalczył złoto. Jego brat bliźniak Marek Tołyż boksował w wasze 56 kg, ale finale przegrał 0:3 z Jakubem Pajchinskim z NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki.

Dorian Kochaniuk w wadze 66 kg w kategorii wiekowej adept w finale przegrał z zawodnikiem MKS Avia Świdnik Konradem Hostmanem. Bardzo dobrze zaprezentował się Igor Rondoś, który boksował w kat. 52 kg wśród młodzików. Zawodnik II LO Chełm wygrał dwie walki, w półfinale pokonał Bartłomieja Kwiatkowskiego z Hetman Zamość, a w finale zawodnika z Ukrainy Mikołaja Łubienkę i zdobył złoto.

W Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym w Białymstoku walczył Igor Rondoś. Igor wystąpił w wadze 56 kg młodzik, w półfinale wygrał 3:0 z zawodnikiem Start Grudziądz Hubertem Mazurkiewiczem, a w finale przegrał z Czeczenem Adlanem Baaev 1:2. – Igor w finałowej walce pokazał dobry boks, był minimalnie lepszym zawodnikiem od swojego przeciwnika uważa Józef Radziewicz, trener MKS II LO.

– Jednak sędziowie wypunktowali zwycięstwo 2:1 dla Czeczena. Występ Igora w tych zawodach uznaję za bardzo dobry. Mój wychowanek z walki na walkę reprezentuje coraz lepszy boks. Walczy dynamicznie i dobrze technicznie. Jest nadzieją chełmskiego boksu, może osiągnąć takie wyniki jak Julia Szeremeta i Michał Soczynski – dodaje. (kg)