Piesi i rowerzyści na cenzurowanym

W czwartek (30 lipca) policjanci włodawskiej drogówki prowadzili kolejną akcję skierowaną na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Mundurowi bacznie przyglądali się zachowaniom tych niechronionych uczestników ruchu i stanowczo reagowali w przypadku łamania przepisów.

Na terenie miasta i gminy Włodawa policjanci Ruchu Drogowego prowadzili akcję pod nazwą NURD. – Działania były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów – wyjaśnia Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– Policjanci reagowali na nieodpowiednie zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego: w stosunku do pieszych zwracali uwagę na prawidłowe przechodzenie przez przejścia w miejscach do tego wyznaczonych i zdecydowanie reagowali w przypadku wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, wchodzenia na jezdnię zza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność czy przebiegania przez jezdnię.

W stosunku do rowerzystów natomiast policjanci głównie obserwowali, czy poruszają się w miejscach przeznaczonych dla tego typu pojazdów, czy ustępują pieszym przy przejeżdżaniu przez chodnik oraz czy nie przejeżdżają wzdłuż przejść dla pieszych – wylicza Tadyniewicz.

Dzień wcześniej identycznymi działaniami objęci byli motocykliści. (b)