Pijana z czwórką dzieci

Była zbyt zajęta, by zwracać uwagę na dzieci. Bardziej od czwórki własnych pociech absorbował ją kochanek kryminalista, który podsuwał jej pod nos kolejne butelki. Policjanci zatrzymali pijaną matkę z Rejowca.

– Blisko trzy promile alkoholu w organizmie miała trzydziestosześcioletnia matka, która opiekowała się czworgiem dzieci w wieku od dwóch do piętnastu lat – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

O interwencję mundurowych poprosił w poniedziałek (17 czerwca) pracownik opieki społecznej, pod którego pieczą jest rodzina z gminy Rejowiec. Tego dnia przyszedł akurat w odwiedziny i zastał kobietę kompletnie pijaną w otoczeniu dzieci. Jak się okazało, kobieta tankowała w towarzystwie swojego lubego, który jakiś czas temu opuścił mury zakładu karnego.

– Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwą kobietę. Rodzeństwem zaopiekowała się babcia, zaś z udziałem matki zostały wykonane dalsze czynności procesowe. Policjanci będą wyjaśniać, czy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – mówi podkom. Czyż.

Jeśli 36-latka stanie przed sądem za narażenie dzieci, może jej grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here