Pijani i bez świateł

Dwóch pijanych kieorwców zatrzymali jednego dnia policjanci z Urszulina. W obu przypadkach podejrzenia mundurowych wzbudziło niesprawne oświetlenie pojazdów. Fakt, że ich kierowcy byli pod wpływem, wyszedł przy okazji.

O tym, że nie warto wsiadać za kierownicę pod działaniem alkoholu oraz bez sprawnego oświetlenia pojazdu, przekonało się dwóch kierowców zatrzymanych do kontroli drogowej przez urszulińskich policjantów. – W sobotę (26 września) około godziny 21 policjanci zatrzymali w Hańsku motorowerzystę – tłumczy Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Powodem kontroli był brak tylnego oświetlenia pojazdu.

Badanie stanu trzezwości przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 28-letni kierowca z gminy Hańsk ma w organizmie ponad 2 promile. Z kolei ponad promil miał jego równolatek z gminy Sawin kierujący Oplem Corsą. Policjanci zatrzymali pojazd po pierwszej w nocy, ponieważ miał niesprawne tylne oświetlenie. Obydwaj kierujący odpowiedzą za jazdę z promilami. Może im grozić do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy, że w okresie jesienno-zimowym prawidłowe działanie świateł pojazdu ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Istotny jest stan wszystkich elementów oświetlenia pojazdu zwłaszcza po zmroku – przestrzega pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here