Pijany na czołówkę

Śmigłowcem do szpitala w Lublinie została odwieziona pasażerka Volvo, które czołowo zderzyło się z Volkswagenem. Kobieta ma poważne urazy głowy i złamany obojczyk. Sprawca wypadku był kompletnie pijany – miał ponad 2,5 promila.

W środę (14 sierpnia) na drodze wojewódzkiej 816 w Żukowie (gm. Włodawa) doszło do groźnego wypadku. Kierujący Volkswagenem 31-latek doprowadził do czołowego zdarzenia z osobowym Volvo, które prowadził 51-latek. W wyniku czołówki do włodawskiego szpitala z objawami wstrząśnienia mózgu trafił kierowca niemieckiego samochodu.

W o wiele poważniejszym stanie jest jedna z pasażerek Volvo. Kobieta doznała rozległych uszkodzeń głowy i ciała, ma m.in. złamany obojczyk. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została odwieziona do lubelskiego szpitala. – Jak się okazało, 31-latek z Volkswagena był nietrzeźwy.

Po zbadaniu okazało się, że kierował pojazdem mając blisko 2,5 promila. Pozostał w szpitalu na obserwacji. Drugi z kierujących był trzeźwy. Pojazdy odholowano na parking strzeżony we Włodawie – wyjaśnia Kinga Zamojsk-Prystupa z KPP we Włodawie. (bm)