Plac będzie na czas

Na placu praca wre i jak zapewnia ratusz, termin oddania inwestycji przed 11 listopada nie jest zagrożony

– Chcielibyśmy tegoroczne Święto Niepodległości uczcić już w nowej scenerii placu Konstytucji 3 maja – zapowiadał na początku tego roku burmistrz Waldemar Jakson. I choć remont placu wydaje się trwać w najlepsze, urzędnicy zapewniają, że budowlańcy zdążą na czas.


Przebudowa placu Konstytucji 3 maja to jedna z ważniejszych zaplanowanych na ten rok inwestycji w Świdniku. Opiewa na blisko 9 milionów zł i obejmuje zmianę nawierzchni, nowe ławki, drewniane podesty i fontanny. Prace rozbiórkowe, wymiana instalacji znajdujących pod placem przez miejskie PEC i „Pegimek” i wreszcie właściwa przebudowa miały potrwać do listopada. I był to termin nieprzypadkowy, bo ratusz chciał, by na odnowionym placu zorganizować obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległość.

Czas mija, a prace wciąż trwają. Czy uda się zdążyć przed 11 listopada?
– Na ten moment nie ma obaw, że wykonawca miałby się nie wyrobić. Pozostały tylko drobne prace – zapewnia Karol Łukasik, rzecznik świdnickiego urzędu miasta. Dodaje, że z wykonawcą podpisany jest aneks, że prace zostaną ukończone do 10 listopada. Przypomnijmy, że jest nim świdnickie przedsiębiorstwo Clipbud.  (mg)