Plan na leśniczankę

Urzędnicy gminy Leśniowice chcą, aby w byłej „leśniczance” powstał ośrodek kultury. Opracowali wniosek o ministerialną dotację, a cały projekt opiewa na 3,2 mln zł.

Niedawno w Samorządowym Ośrodku Kultury w Leśniowicach na pół etatu zatrudniono Agnieszkę Poźniak, radną gminy Kamień, która odpowiada za pozyskiwanie funduszy zewnętrznych.

Pierwszym jej zadaniem był opracowanie wniosku do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dotację na zagospodarowanie niszczejącego budynku dawnej „leśniczanki” naprzeciwko Urzędu Gminy Leśniowice. Urzędnicy chcą, żeby w tym miejscu powstał ośrodek kultury. Projekt opiewa na 3,2 mln zł.

Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice, ogłosiła konkurs na dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach. Na czele leśniowskiego SOK przez lata stała Agnieszka Raczyńska, zatrudniona w Urzędzie Gminy Leśniowice. Pełniła obowiązki dyrektora SOK. Ale zgodnie z przepisami gmina powinna zatrudnić dyrektora tej placówki. Aplikacje w ramach ogłoszonego przez wójt konkursu można było składać do 23 grudnia. (mo)