Plener z Pasją

Artyści „Stowarzyszenia Twórczego Pasja” w Chełmie zapraszają na wystawy swoich prac do Chełmskiej Biblioteki Publicznej, a także na plener malarski. Od 17 do 27 sierpnia miłośnicy malarstwa będą mogli pod ich doświadczonym okiem podszkolić swoje umiejętności.

Artyści „Stowarzyszenia Twórczego Pasja” w Chełmie aktywnie tworzą i nie brak im pomysłów na kolejne artystyczne przedsięwzięcia. Dowodem są dwie wystawy obrazów, które można oglądać w Chełmskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Partyzantów 40. Pierwsza połączona ze sprzedażą na cel charytatywny zorganizowana jest w Wypożyczalni Głównej CHBP. Druga – na piętrze w „Galerii Nova” pod tytułem „Czas nieutracony”, na której znalazły się obrazy malowane w czasie koniecznej izolacji.

Dzieła można oglądać i kupować do 30 sierpnia 2020 r. w godzinach pracy Biblioteki. Artyści „Stowarzyszenia Twórczego Pasja” przygotowali jeszcze jedną ciekawą propozycję dla miłośników malarstwa, zainteresowanych tym, aby również wziąć pędzel do ręki i stworzyć własne dzieła. W dniach 17-27 sierpnia br. w godzinach 11.00-18.00 w dawnej „Galerii Pasja” przy ul. Żołnierzy I Armii WP 19 w Chełmie zaplanowano plener malarski.

Będą w nim uczestniczyć artyści stowarzyszenia „Pasja”, ale zaproszony jest na niego każdy, kto zechce wspólnie popracować i posłuchać rad bardziej doświadczonych w malarstwie. Udział w plenerze jest bezpłatny, ale chętni muszą wziąć ze sobą własne płótno, pędzel i farby, a także – z uwagi na panującą epidemię – maseczki ochronne i rękawiczki. Uczestnicy będą mieli zapewnione miejsce do malowania i sztalugę. Ostatniego dnia pleneru planowana jest wystawa powstałych prac. (opr. mo)