Po raz trzeci: Mistrz

Pochodzący z Wólki Orłowskiej w gminie Izbica asp. Rafał Bereza już po raz trzeci został Mistrzem Europy Firefighter Combat Challenge. Strażak z chełmskiej komendy po raz kolejny pobił rekord.

Jedno jest zawsze pewne – jakie by to zawody pożarnicze nie były, to Rafał Bereza zawsze staje na podium. Wielokrotny mistrz Polski, Europy, a nawet świata właśnie dodał do swojej kolekcji pucharów następny „nabytek”.

W weekend od 20 do 22 września w malowniczej miejscowości Bled w Słowenii, u podnóża Alp Julijskich, odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Europy Firefighter Combat Challenge. Jeden z najtrudniejszych zawodów przeciwpożarowych doczekał się już dziesiątej edycji. Wśród kilkuset strażaków z kilkunastu krajów Europy – i nie tylko – był oczywiście asp. Bereza z Komendy Miejskiej PSP w Chełmie.

Rafał zajął pierwsze miejsce i tym samym po raz trzeci zgarnął tytuł Mistrza Europy FCC. Pobił ustanowiony przez siebie rekord Europy z czasem 01:14:93, a do pobicia rekordu świata zabrakło mu zaledwie 0,07 s.

Z kolei z kolegami-strażakami z Wielkopolski również zajął pierwsze miejsce w sztafecie, a wraz z Mateuszem Wesołowskim trzecie miejsce w tandemie. (opr. pc, fot. KM PSP Chełm)