Po zdrowie do kiosku

Narodowy Fundusz Zdrowia wspólnie z Ministerstwem Zdrowia rozpoczął nową akcję prozdrowotną. We wszystkich oddziałach wojewódzkich NFZ uruchomione zostały stanowiska ds. profilaktyki i promocji zdrowia. W samoobsługowych punktach dorośli na miejscu mogą wykonać najważniejsze pomiary medyczne i zweryfikować je z profesjonalnymi doradcami, którzy zaproponują udział w programach profilaktycznych lub skorzystanie z bezpłatnych diet od NFZ.

– Wszyscy chcemy być zdrowi. Jednak ciągle za mało uwagi poświęcamy codziennej profilaktyce. Z powodu pandemii rzadziej wykonujemy badania – mówi Dagmara Marczewska, p.o. dyrektor lubelskiego oddziału NFZ. – Niestety zagrożenie chorobami cywilizacyjnymi nie zmniejszyło się. Systematyczna kontrola podstawowych parametrów, takich jak ciśnienie, tętno, masa ciała jest dobrym sposobem monitorowania naszego organizmu. Teraz te podstawowe pomiary można wykonać także przy okazji wizyty w naszym oddziale przy ul. Nadstawnej. Dodatkowo, rozmowa z doradcą ds. profilaktyki i promocji, pozwoli uczynić krok w kierunku zachowania zdrowia na długie lata – dodaje.

W lubelskim NFZ, podobnie jak w pozostałych 15 oddziałach wojewódzkich, uruchomione zostało stanowiska ds. profilaktyki i promocji zdrowia. W każdym z nich znajduje się samooobsługowy kiosk profilaktyczny, w którym można wykonać podstawowe pomiary i profesjonalny doradca, który pomoże je przeanalizować i wskaże z jakich programów ochrony zdrowia powinniśmy skorzystać. Doradca pomoże także założyć Profil Zaufany i aktywować Internetowe Konto Pacjenta.

– Aby skorzystać z usług doradcy ds. profilaktyki i promocji zdrowia oraz z pomiarów w kiosku profilaktycznym, wystarczy zapisać się przez stronę internetową naszego oddziału wojewódzkiego NFZ lub przez Telefoniczną Informację Pacjenta – dzwoniąc pod bezpłatny i całodobowy numer 800 190 590 – mówi Małgorzata Bartoszek, rzecznik lubelskiego oddziału NFZ.

Punkt jest czynny w Sali Obsługi Klientów NFZ w Lublinie przy ul. Nadstawnej 2-4, w godzinach 9.00-12.30 i 13.00-15.30. Opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here