„Pobłogosławiła” i zapadła się pod ziemię

Dobre uczynki nie zawsze popłacają. Przekonała się o tym 45-latka z Włodawy, która chciała pomóc biednej z pozoru kobiecie. Okazało się, że została przez nią oszukana, a z jej portfela znikło 1200 zł.

W środę (3 kwietnia) rano 45-letnia mieszkanka Włodawy została zaczepiona na deptaku przez nieznaną jej starszą kobietę, która poprosiła ją o 10 groszy. – 45-latka widząc, że ma do czynienia z biedną osobą, wyjęła portfel i dała jej 10 zł – opowiada Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Kobiety zaczęły rozmawiać – mówiąca łamaną polszczyzną starsza kobieta poprosiła 45-latkę, żeby nie odchodziła, to jej pobłogosławi, bo w innym wypadku zachoruje na raka mózgu.

To przestraszyło kobietę, zwłaszcza że w jej rodzinie były wcześniej choroby onkologiczne. Miała jej pobłogosławić pieniądze i tym samym zakończyć wróżbę i ciążące nad nią widmo choroby. 45-latka podała nieznanej kobiecie banknoty, które po „błogosławieństwie” ta włożyła jej z powrotem do portfela i po tym panie się rozstały. Dopiero po jakimś czasie, przy płaceniu za zakupy kobieta zauważyła, że brakuje jej 1200 złotych. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia i poszukują świadków.

Wszelkie osoby mogące pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawczyni prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji we Włodawie nr tel. 82 5727 290. Do zdarzenia doszło na ul. Czerwonego Krzyża ok. godz. 9;20. Sprawczyni to starsza, zaniedbana z wyglądu kobieta, niska, otyła, ubrana na ciemno z szalem koloru grafitowego na głowie, mówiła łamaną polszczyzną. Niewykluczone, że działała ze wspólnikami – mówi rzecznik.

Włodawscy policjanci poszukują oszustki i apelują o szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi. Przypominamy, że wystarczy zachować trzeźwy umysł, nie ulec emocjom i przede wszystkim nie dawać nikomu swoich pieniędzy! Nie należy też wpuszczać do domu osób nieznajomych; nie wąchać oferowanych w drzwiach perfum, nie informować, że jesteś sam/sama w domu.

A w sytuacji zagrożenia należy zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania osoby, która wzbudza nasz niepokój i w razie jakichkolwiek wątpliwości niezwłocznie powiadomić Policję pod numerem 112 albo zgłosić się do najbliższej jednostki. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał. (b)