Pod rękę z królową nauk

Zespół Szkół Technicznych w Chełmie od lat stawia na rozwój młodzieży w zakresie rozszerzonej matematyki. Matematyka jest królową nauk, a uczniowie ZST potwierdzają również, że matematyka jest najlepszym narzędziem innowacji.

W ramach popularyzacji wiedzy i umiejętności matematycznych uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie uczestniczyli w konkursie „Matematyka w technice dla technika” organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Politechniką Lubelską. Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne rozwiązywanie zadań w trzech etapach. 10 lutego 2020 r. na Wydziale Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej odbył się etap finałowy, do którego zakwalifikował się uczeń klasy czwartej technikum informatycznego Przemysław Kociuba.

Najzdolniejsi uczniowie z województw lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego zostali zaproszeni na ceremonię rozdania nagród, która odbyła się 28 lutego 2020 r. Przemysław Kociuba został laureatem X jubileuszowej edycji konkursu „Matematyka w Technice dla Technika”. Opiekunem talentu matematycznego jest Edyta Sawosz.

Niespodzianką okazała się informacja, iż Przemek zakwalifikował się do trzeciego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks z fizyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. 28 marca społeczność ZST wraz z opiekunem Teresą Ziarkowską będzie trzymała za niego kciuki. Gratulujemy Przemkowi i życzymy dalszych sukcesów! (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here