Podpiszą ugodę i… do roboty?

Najprawdopodobniej we wtorek, 4 lutego dowiemy się, kiedy spółka „Budimex” rozpocznie prace związane z przebudową miejskiego odcinka drogi krajowej nr 12. W sądzie w Świdniku ma dojść do podpisania ugody między miastem, a wykonawcą, czyli „Budimexem”.

Wiele wskazuje na to, że po ponad rocznym poślizgu, niebawem ruszy w końcu przebudowa krajowej „Dwunastki”. Wykonawca, spółka „Budimex”, według zapewnień przy podpisaniu umowy, miał je rozpocząć w listopadzie 2018 r. Ponieważ przedłużały się prace projektowe i uzgodnienia co do ustalenia klasy drogi na całym odcinku, a także odstępstw od projektu, roboty miały ostatecznie ruszyć z początkiem kwietnia minionego roku.

Zamiast tego, „Budimex” zażądał jednak dodatkowego wynagrodzenia za prace, o których rzekomo nie było mowy w przetargu. Zaczęły się żmudne negocjacje między miastem, a wykonawcą, który w lipcu ogłosił nawet, że zrywa umowę z winy chełmskiego samorządu. Ostatecznie strony po wielu spotkaniach doszły do porozumienia, zapewniły, że chcą realizować inwestycję, zrezygnowały z dodatkowych roszczeń i uzgodniły zakres niezbędnych prac nie objętych zamówieniem.

Żeby drogowcy weszli na plac budowy, potrzeba jeszcze podpisania ugody przed sądem. Sprawa została wyznaczona na wtorek 4 lutego br. Jeśli ugoda zostanie zawarta, być może jeszcze tego dnia dowiemy się, kiedy „Budimex” rozpocznie prace na miejskim odcinku krajowej „Dwunastki”. Zakończenie robót jest przewidywane na koniec 2021 roku. Przypomnijmy, że Chełm na tę inwestycję dostał 170 mln zł unijnego dofinansowania. Zadanie oszacowano na 200 mln zł. Po przetargu okazało się, że będzie kosztować niespełna 120 mln zł. Na remont Rejowieckiej, Rampy Brzeskiej, al. Przyjaźni z niecierpliwością czekają wszyscy chełmianie. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here