Podstawówka za kratami

Nie uczyli się na wolności, będą to robić teraz. Edukację na poziomie siódmej klasy szkoły podstawowej i liceum, a także kursów zawodowych na stolarza oraz betoniarza-zbrojarza (2 klasy) rozpoczęło w ubiegłym tygodniu 133 osadzonych w Zakładzie Karnym we Włodawie.

– Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Zakładzie Karnym we Włodawie funkcjonuje od 2012 roku. Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczyna się w wyjątkowych okolicznościach, inaczej niż do tej pory. Funkcjonowanie szkoły oraz codzienne prace porządkowe odbywać się będą przy zachowaniu właściwego reżimu sanitarnego. Pracę ze słuchaczami prowadzić będzie grono nauczycielskie składające się z piętnastu nauczycieli, dyrektora CKU oraz sekretarza szkoły.

Wspólna praca kadry pedagogicznej oraz kadry jednostek umożliwi osadzonym zdobycie i podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych, a tym samym pozwoli zwiększyć szansę na znalezienie zatrudnienia po wyjściu na wolność- podkreśla kpt. Edyta Radczuk, rzecznik prasowa dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Lublinie. (opr. pc)