Podwójna dyrektor

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje, że dyrektor szkoły podstawowej w Wierzbicy, Marzanna Jakuta zostanie dyrektorem powiatowej poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wierzbicy. Ale nadzieje nauczycieli na to, że tym samym zrezygnuje z pracy w szkole się nie spełnią.

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna powstała w budynku Szkoły Podstawowej w Wierzbicy po zeszłorocznych roszadach w powiatowych poradniach. Funkcjonującą od lat placówkę w Dubience przeniesiono do Pławanic. Trafiać mają do niej dzieci ze wschodnich gmin powiatu chełmskiego. Poradnia z Wierzbicy obsługuje mieszkańców gmin: Ruda-Huta, Sawin i Wierzbica oraz część gminy Chełm. Trzecia poradnia powiatu, w Rejowcu Fabrycznym, obejmuje swoim zasięgiem trzy Rejowce i gminę Siedliszcze. Lokalizacja poradni w Wierzbicy budziła trochę kontrowersji.

To rodzinna gmina starosty Piotra Deniszczuka, którą rządzi jego żona Zdzisława. Raziły też koszty przygotowania pomieszczeń, które okazały się znacznie większe niż początkowo zakładano. A teraz niektórych zdumiała informacja o nowej dyrektor poradni. Została nią Marzanna Jakuta, która nawet nie startowała w konkursie na to stanowisko. Jakuta jest dyrektorem podstawówki, w której mieści się poradnia powiatu.

– Ogłosiliśmy konkurs na to stanowisko, zgłosiła się jedna osoba chętna, ale nie zdobyła wymaganej liczby głosów komisji konkursowej – mówi Jerzy Kwiatkowski, wicestarosta chełmski. – Musieliśmy powołać kogoś na to stanowisko, bo pani dyrektor Adamczyk, która kieruje poradnią w Pławanicach i nadzorowała pracę nowej poradni w Wierzbicy ma dużo obowiązków i nie była w stanie już łączyć tych funkcji.

Nieoficjalnie wiemy, że kandydatka, która złożyła CV w konkursie, miała tylko jeden przychylny głos, jedna osoba wstrzymała się a aż siedem było przeciw. Zarząd powiatu powierzył obowiązki dyrektor Jakucie. Ale już wcześniej mówiło się, że może zostać dyrektorem poradni. Jednak jeśli nauczyciele liczyli, że w związku z nową posadą M. Jakuta zrezygnuje z pracy w szkole, to się zawiedli. – Nie ma żadnych prawnych przeciwwskazań, żeby dyrektor łączyła te dwie funkcje – mówi wicestarosta Kwiatkowski.

Po tym – jak wedle zapowiedzi dyrektor Jakuty – szkoła w Wierzbicy miała zostać najlepszą w powiecie, województwie a może i całej Polsce spodziewamy się, że podobnie będzie z powiatową poradnią. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here