Podwyżki może w przyszłym roku?

W tym roku nie będzie już podwyżek wynagrodzeń dla urzędników chełmskiego magistratu. Liczyli na nie zwłaszcza pracownicy Departamentu Finansowego i Departamentu Budżetu. Pieniądze na podwyżki dla wszystkich zatrudnionych w ratuszu mają być ujęte w projekcie przyszłorocznego budżetu Chełma. Ale czy wszyscy je dostaną?

Pensje w chełmskim magistracie należą do najniższych, stąd też spore grono osób rozgląda się za nową pracą. Część przeszła do pracy w Urzędzie Gminy Chełm, kilkoro przeniosło się do innych gmin, m.in. Wojsławic, czy Białopola. W tegorocznym budżecie miasta, jak mówią urzędnicy, były zapisane pieniądze na podwyżkę płac, ale nie wszyscy je dostali. – Na pewno otrzymali je pracownicy Departamentu Geodezji, Kartografii, Nieruchomości, Architektury i Budownictwa – mówi jedna z urzędniczek. – A mieli je dostać wszyscy. Padały różne terminy, ale do dziś ich nie przyznano. Najpierw miały być w kwietniu, potem w sierpniu, ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku ich nie będzie. Zarabiamy naprawdę niewiele, a pracy jest bardzo dużo. Nie wyrabiamy się, czasami trzeba zostać po godzinach. Nowe osoby, które przychodzą do pracy w urzędzie, po kilku miesiącach rezygnują, bo mało kto chce pracować za marne grosze.

Rzeczywiście w tym roku podwyżek wynagrodzeń dla urzędników pracujących w ratuszu już nie będzie. Jak informuje Biuro Prasowe Prezydenta Chełma, od 1 stycznia 2019 r. pracownicy magistratu dwukrotnie otrzymali podwyżki. W minionym roku zanotowano wzrost wynagrodzeń o 0,52 proc., zaś w 2020 r. o 2,53 proc.

– Pamiętajmy jednak, że spora grupa osób dostaje minimalną płacę, a ta od 1 stycznia wzrosła z 2 250 zł na 2 600 zł, więc należało ją podnieść – odbijają piłeczkę urzędnicy.

Biuro Prasowe dodaje też, że w ciągu ostatnich dwóch lat pracownicy magistratu dwukrotnie dostali nagrody. – Urzędników, którzy otrzymali podwyżki i nagrody, typowali kierownicy wydziałów oraz dyrektorzy departamentów i wynikały one z reorganizacji urzędu, i związanym z tym przydzieleniem większego zakresu obowiązków – wyjaśnia Biuro Prasowe i zapewnia, że w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta Chełm planowane są podwyżki wynagrodzeń wszystkich pracowników urzędu.

– Z tego co się orientuję, w tegorocznym budżecie też były pieniądze na podwyżki dla wszystkich, ale większość z nas ich nie dostała. Jak tak dalej pójdzie, ludzie będą szukać innej, lepiej płatnej pracy, nawet w dyskontach handlowych, gdzie kasjerki zarabiają lepiej, niż w urzędzie. I tak odeszło już zbyt wielu wysoko wykwalifikowanych pracowników – podkreśla urzędniczka. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here