Podziękowali mistrzyni za piękną karierę

W imieniu marszałka Sławomira Sosnowskiego oraz wicemarszałka Krzysztofa Grabczuka podziękowanie od Województwa Lubelskiego wręczyli sekretarz Anna Augustyniak i Marek Sikora, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Pamiątkowa tablica, okolicznościowa wystawa, tytuł „Honorowego Obywatela Gminy Piaski” i wielkie emocje w hali wypełnionej do ostatniego miejsca. Na takie podziękowanie za wspaniałą, sportową karierę Karolina Michalczuk, najlepsza w historii polskiego boksu zawodniczka, olimpijka z Londynu, była mistrzyni świata i Europy, reprezentantka lubelskiego Klubu Sportowego Paco, zasłużyła już dawno.

Udało się dopiero teraz dzięki działaczom Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, prezesowi Krzysztofowi Sugierowi oraz członkowi zarządu Krzysztofowi Basińskiemu, którzy pomysłem zorganizowania meczu bokserskiego, podczas którego można by było uhonorować wspaniałą zawodniczkę zarazili burmistrza Michała Cholewę i Waldemara Szałka, dyrektora Zespołu Szkół w Piaskach, gdzie przed laty uczęszczała podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego.
– Dzięki pomocy pana burmistrza i dyrektora udało nam się zorganizować imprezę, o której jeszcze długo będzie mówiło się nie tylko w lokalnym środowisku – mówi prezes Sugier.
W sobotni wieczór hala im. Polskich Olimpijczyków wypełniła się niemal do ostatniego miejsca.
Karolinie Michalczuk za piękną, sportową karierę dziękowali przedstawiciele władz samorządowych, firm które przez wiele lat ją wspierały, a także przyjaciele klubu i zwykli kibice.
Nie mogło zabraknąć także chóralnie odśpiewanego „Sto lat”, tym bardziej że już w najbliższą środę była pięściarka, a obecnie trenerka pracująca w Klubie Sportowym Paco obchodzić będzie urodziny!
Sportowe pożegnanie Karoliny Michalczuk uświetnił mecz bokserski pomiędzy reprezentacjami województwa lubelskiego, złożonej z zawodników Paco i jednego zawodnika Olimpu oraz województwa pomorskiego (przede wszystkim SAKO Gdańsk).
Emocji w ringu nie brakowało, a prowadzenie w meczu zmieniało się co rusz. Ostatecznie 5:4 wygrali goście. MAG

Za pośrednictwem „Nowego Tygodnia”, patrona medialnego Sportowych Mikołajek z Karoliną Michalczuk, które w sobotę odbyły się w Piaskach, organizatorzy dziękują sponsorom: Gminie Piaski * Powiatowi Świdnickiemu * LOTTO (dyr. oddziału w Lublinie Edwardowi Sidorukowi) * Spółdzielczemu Bankowi Powiatowemu w Piaskach i prezesowi Romanowi Hrynkiewiczowi * Okręgowej Spółdzielnia Mleczarskiej w Piaskach i prezesowi Mirosławowi Domańskiemu * Stryjno-Sad i prezesowi Zbigniewowi Chołykowi * Zawrat * Trans MM * Grupie Ochrony Biznesu i prezesowi Robertowi Personie * Klubowi Sportowemu Paco
patronom honorowym: marszałkowi województwa lubelskiego Sławomirowi Sosnowskiemu * staroście świdnickiemu Dariuszowi Kołodziejczykowi * burmistrzowi Piask Michałowi Cholewie oraz Lubelskie Smakuj Życie!

Lubelskie – Pomorskie 4:5

młodzik 52 kg: Dawid Litke – Kamil Nowosad RSC2
kadeci
60 kg: Przemysław Adamski – Igor Eggert RSC3
70 kg: Hubert Rachańczyk – Cezary Kosior 0:3
juniorzy
56 kg: Karol Poleszak – Mikołaj Mańka 0:3
69 kg: Piotr Jędrzejewski – Dawid Oerlich RSC1
81 kg: Kajetan Kalinowski – Bartosz Stefański 0:3
seniorzy
91 kg: Mikołaj Sadurski – Michał Kulas 0:3
75 kg: Mateusz Pyła – Łukasz Zyguła 0:3
+91 kg: Adam Kulik – Dmitri Daronin 3:0