Pojemniki na szkło do odbioru

Od czwartku, 21 maja, MPGK znów wydaje pojemniki na szkło. Otrzymać je mogą osoby, które mają ważną deklarację określającą wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami i nie zalegają z płatnościami.

Pierwsza partia pojemników na szkło w ilości 1600 rozeszła się jak świeże bułeczki, w niespełna tydzień. Z tego też powodu MPGK przyspieszyło drugą dostawę i od czwartku 21 maja w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znów można odebrać pojemnik.

Warunkiem jest ważna deklaracja określająca wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami i nie zaleganie z płatnościami. Pojemniki są mieszkańcom użyczane, zgodnie z umową, jaką MPGK podpisało z miastem Chełma na odbiór i wywóz nieczystości. Przysługują one wyłącznie właścicielom zabudowy jednorodzinnej. W przyszłym roku mieszkańcom zostaną przekazane kolejne pojemniki, tym razem na papier.
Jak zapewnia prezes spółki, Marcin Czarnecki, pojemników wystarczy dla wszystkich. – Zamówiliśmy w sumie 4100 sztuk – informuje.

– Ostatnią partię dostaniemy od producenta w ostatnich dniach maja. Przypominam, że do czasu odbioru pojemnika w dalszym ciągu należy gromadzić szkło w dostarczanych przez spółkę zielonych workach.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bieławin 5 do końca maja będzie czynny od 7 do 18 w dni powszednie oraz od 7 do 15 w soboty. Od czerwca natomiast zostaną przywrócone wcześniejsze godziny funkcjonowania PSZOK, od 7 do 16 od poniedziałku do piątku i od 7 do 14 w soboty. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here