Pół wieku razem

(9 grudnia) W zajeździe Gibson w Woli Uhruskiej miała miejsce szczególna uroczystość. Piętnaście par małżeńskich otrzymało od Prezydenta RP medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W niejednym oku zakręciła się łza.

Prezydenckie odznaczenia parom małżeńskim, które przeżyły razem co najmniej pół wieku, wręczał wójt Jan Łukasik. Asystowali mu: Elżbieta Pakuła – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Marian Łubkowski – przewodniczący rady gminy oraz jego zastępca Tadeusz Pawłowski. Wraz z medalami i kwiatami jubilatom życzono kolejnych wielu lat w małżeńskim szczęściu.

Tego dnia odznaczenia otrzymali: Krystyna i Kazimierz Białaszowie, Marta i Kazimierz Ciszewscy, Alicja i Tadeusz Dąbrowscy, Krystyna i Marek Dobrowolscy, Zofia i Romuald Juźwiakowie, Teresa i Kazimierz Kurzajewscy, Zofia i Mieczysław Łysakowie, Irena i Stanisław Marciniakowie, Cecylia i Wiesław Oleksiukowie, Marianna i Ryszard Polakowie, Marianna i Zbigniew Pręciukowie, Pelina i Mieczysław Szymańscy, Bożena i Benedykt Taszyccy, Maria i Piotr Wichórscy, Krystyna i Czesław Wnukowie.

W uroczystościach udział wzięli również najbliżsi jubilatów oraz zespół Swojska Kapela, który przypomniał wielu zebranym hity znane z ich młodości. (bm)