Poleje się krew przed policją

Krew to jeden z najcenniejszych darów, który niejednokrotnie ratuje ludzkie życie. Oni o tym wiedzą, dlatego sami biorą udział w honorowej zbiórce i zachęcają do tego innych. „100 Litrów na 100-lecie Policji” – to hasło akcji organizowanej pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Chełmie, mł. insp. Mariusza Kołtuna.

– W imieniu członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Lubelskiej Grupy Wojewódzkiej Region Chełm oraz członków Mundurowego Klubu Honorowych Dawców Krwi im. 27. Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej w Chełmie z przyjemnością pragniemy zaprosić wszystkie środowiska krwiodawcze w policji, straży granicznej oraz innych formacji mundurowych, mieszkańców miasta i powiatu chełmskiego, a także społeczność szkolną i studencką do wzięcia udziału we wspólnym przedsięwzięciu – zachęcają prezes klubu, st. sierż. SG Konrad Pawłoś z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, oraz Grzegorz Worlicki, przewodniczący regionu Chełm Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

Tym razem okazją do przeprowadzenia jakże szczytnej akcji mundurowych jest setna rocznica powołania policji. Honorowa zbiórka krwi odbędzie się w piątek (27 września) przed Komendą Miejską Policji w Chełmie, przy ul. Żwirki i Wigury 20. W godz. od 9 do 13 na gotowych do niesienia pomocy będzie czekał specjalny autobus z centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa. (pc)