Polesie zaprasza na treningi

Klub Sportowy Polesie Urszulin stale się rozwija. Na ten moment funkcjonuje przy nim szkółka piłkarska dla chłopców pod patronatem Górnika Łęczna oraz szkółka piłkarska dla dziewczynek, a także odbywają się różnorodne zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych. Obecnie klub przyjmuje zapisy do wszystkich grup na nowy sezon 2019/2020, więc warto jak najszybciej skorzystać z okazji.

Treningi piłki nożnej dla chłopców z roczników 2007-2012 odbywają się regularnie dwa razy w tygodniu na obiektach sportowych w Urszulinie. Prowadzą je licencjonowani trenerzy Górnika Łęczna przy asyście lokalnych trenerów z Urszulina. Treningi dla dziewczynek z roczników 2006-2011 zaplanowane zostały natomiast raz w tygodniu.

Nowością jest nabór do grup dla najmłodszych chłopców i dziewczynek z roczników 2012, 2013, 2014. – Wychodzimy z założenia, że od najmłodszych lat warto wpajać dzieciom wartości sportowe. Stawiamy na ich rozwój motoryczny, który z pewnością zaprocentuje w codziennym życiu. I to bez względu na to, w jakim kierunku się ono dla nich w przyszłości potoczy i czy będą związane ze sportem, czy też nie.

Nie od dziś przecież wiadomo, że w zdrowym ciele, zdrowy duch – mówi Grzegorz Gołoś, pomysłodawca zajęć w Urszulinie, a od niedawna także nowy prezes zarządu KS Polesie Urszulin. Warto zauważyć, że dla najlepszych zawodników i zawodniczek przewidziano udział w turniejach i rozgrywkach, a także we wspólnych wyjazdach i obozach. Dla niektórych z nich będą to być może drzwi do przyszłej kariery piłkarskiej. Pierwsze sukcesy już się pojawiły. W rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 drużyna młodzików z Urszulina trenująca w ramach szkółki piłkarskiej zajęła III miejsce w lidze.

Chłopcy mieli także możliwość kibicowania podczas Mistrzostw Świata U-20, czy też na meczach zaprzyjaźnionego Górnika Łęczna. Część z nich wzięła udział w letnim obozie piłkarskim w Drzewcach, gdzie pod okiem doświadczonych trenerów szlifowali swoje umiejętności. – Staramy się zapewnić optymalne warunki do treningów. Nie ukrywam, że każdy sukces niezmiernie nas cieszy.

Ale i tak najważniejsze jest to, że trenując piłkę nożną, uczymy dzieci również wartościowego życia. Komunikacja, współpraca w grupie, opanowanie, koncentracja, to tylko niektóre elementy, które przy okazji rozwijamy. Towarzyszy nam motto „Trenuj, walcz, zwyciężaj”, które dobrze sprawdza się zarówno w sporcie, jak i w codziennym życiu. To właśnie poprzez sport chcemy pokazywać, że nie warto iść na skróty i że najbardziej smakuje to, co kosztowało nas najwięcej wysiłku.

Wspólnymi siłami kształtujemy umiejętności piłkarskie i życiowe, a przy tym z radością obserwujemy efekty – dodaje Gołoś. Obok zajęć piłkarskich, po wakacyjnej przerwie do Urszulina wrócą również zajęcia prozdrowotne (pilates, stretching, zdrowy kręgosłup, trening powięzi) i wzmacniająco-spalające (tabata, turbo spalanie / fit-boxing, afro dance), prowadzone dla dorosłych, a także programy dla dzieci Sparta Sport Junior (sportowe zajęcia ogólnorozwojowe i prozdrowotne) oraz Show Dane Kids (taniec zespołowy).

Wszystkich zainteresowanych treningami w Urszulinie zachęcamy do zapisów. Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z klubem pod nr 504 63 63 53 lub odwiedzając stronę Internetową www.polesieurszulin.pl (b)