Policjanci apelują, kierowcy cisną

Żuków w gminie Włodawa był jednym z pierwszych miejsc na Krajowej Mapie Zagrożeń w powiecie włodawskim. Wielu kierowców nie zdejmuje tam nogi z gazu, choć to teren zabudowany. Wielu z nich straciło w tym miejscu prawa jazdy na trzy miesiące, a w ubiegłym tygodniu do tego grona dołączył 71-latek z Lublina.

W środę (7 października) około godziny 15.30 włodawscy policjanci ruchu drogowego podczas realizacji zadań dotyczących Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zatrzymali w Żukowie Volkswagena Tiguana. – Za jego kierownicą siedział 71-letni mieszkaniec Lublina, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 107 kilometrów na godzinę – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie.

– Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz nałożyli mandat i punkty karne. Miejsce, gdzie doszło do zdarzenia, zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako teren, gdzie często dochodzi do łamania prawa w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości.

Apelujemy do wszystkich kierowców o bezpieczną i ostrożną jazdę, zwłaszcza w obecnie panujących warunkach pogodowych. Pamiętajmy, że bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa jest dostosowywanie prędkości nie tylko do ograniczeń ale i do aktualnej sytuacji na drodze. Podróżujmy w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej – dodaje pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here