Policjanci, dziękujemy!

Miał być wielki skok na piwnice, będzie sprawa w sądzie. Dwóch młodocianych złodziejaszków policjanci zatrzymali an gorącym uczynku. Mieszkańcy bloku są im wdzięczni.

Zgłoszenie o tym, że najprawdopodobniej właśnie dochodzi do włamania, dyżurny chełmskiej komendy odebrał w nocy z piątku na sobotę (29/30 maja). Dzwonił jeden z mieszkańców bloku przy al. Armii Krajowej. Mężczyzna słyszał dziwne jak na tę porę odgłosy stukania dochodzące z piwnicy. Dyżurny natychmiast przekazał informację dalej, a patrol momentalnie zjawił się na miejscu.

– Dziękujemy policjantom, że tak szybko przyjechali – mówią dziś mieszkańcy bloku, którzy za naszym pośrednictwem chcieliby wyrazić swoją wdzięczność za sprawną akcję służb.

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch młodzieńców (15 i 16 lat). Za pomocą kluczy płaskich i noża tapicerskiego zdołali oni „rozbroić” już kłódki w trzech pomieszczeniach piwnicznych. Obaj zostali przewiezieni do komendy, a następnie przekazani rodzicom. Z próby kradzieży z włamaniem będą się tłumaczyć przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. (pc)