Polpharma za mocna

W meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze TBV Startu Lublin przegrali w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą 77:96. To czwarta porażka lublinian w rozgrywkach.

Od początku niedzielne spotkanie nie układało się po myśli podopiecznych trenera Davida Dedka. Gospodarze szybko objęli prowadzenie (5:0), które sukcesywnie powiększali.
W trzeciej kwarcie startowcy próbowali zniwelować straty. Cztery punkty dzielące oba zespoły w 25. minucie (49:45), to było jednak wszystko na co lublinianom pozwolili miejscowi. Ostatecznie Strat przegrał różnicą blisko 20 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem w lubelskim zespole był Michael Gospodarek, który zdobył 22 punkty i zaliczył 4 zbiórki oraz 3 asysty.

Polpharma – TBV Start Lublin 96:77 (25:16, 18:17, 25:20, 28:14)

Najwięcej dla Polpharmy: Bibbins 20 (4×3), Bussey 18 (5×3) i Młynarski 15.
TBV Start: Washington 20 (4×3), Upson 11, Borowski 11 (2×3), Gaddefors 5, Dziemba oraz Gospodarek 22 (3×3), Szymański 5, Mirković 2, Czerlonko 1, Pelczar.

Pozostałe mecze 6. kolejki Energa Basket Ligi: Rosa Radom – Spójnia Stargard 76:72 * AZS Koszalin – Anwil Włocławek 76:91 * Stelmet Enea BC Zielona Góra – Arka Gdynia 113:93 * Legia Warszawa – Polski Cukier Toruń 68:63 * GTK Gliwice – BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 76:114 * MKS Dąbrowa Górn, – King Szczecin 82:91 * spotkanie: Miasto Szkła Krosno – Trefl Sopot zakończyło się po zamknięciu tego wydania.
1. Stelmet 7 13 659-561
2. Stal Ostrów 6 11 537-440
3. Polski Cukier 6 11 486-414
4. Polpharma 6 11 571-517
5. King 6 10 504-444
6. Arka 6 10 531-512
7. Legia 6 10 453-442
8. Dąbrowa Górn. 7 10 604-591