Polski Bon Turystyczny na Szlakach Unii Lubelskiej

Organizacja Turystyczna „Szlak Jagielloński” z Lublina zachęca do skorzystania z Polskiego Bonu Turystycznego na „Szlakach Unii Polsko-Litewskiej i jej Pogranicza” w granicach Polski.

Propozycja ta dotyczy między innymi krajowych odcinków „Szlaku Jagiellońskiego” Kraków – Lublin – Wilno i „Szlaku Kupieckiego” Wrocław – Lublin – Lwów, ale również innych szlaków przebiegających przed wiekami przez stolicę naszego regionu.

– Patrząc na mapę podróży uczestników sejmu unijnego z lat 1568-1569 odkrywamy, że w Lublinie krzyżowały się ważne historyczne szlaki wiodące z Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego, a nawet szerzej z Europy. Można rzec, że w tamtych pamiętnych latach wszystkie drogi prowadziły do i z Lublina. Warto po ponad 450 latach odświeżyć te kierunki podróży i poznać dziedzictwo naszych przodków docenione zarówno poprzez Znak Dziedzictwa Europejskiego, jak i wpis zachowanego dokumentu unijnego na Listę UNESCO – mówi Janusz Kopaczek, prezes Organizacji Turystycznej „Szlak Jagielloński”.

Przeglądając specjalną wyszukiwarkę z listą podmiotów realizujących aktualnie Polski Bon Turystyczny (https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow) lub wirtualną mapę z nimi (https://bonturystyczny.polska.travel/mapa), odnajdziemy wiele osób, spółek itd. z Lublina, przykładowo Dom na Podwalu, oferujący usługi hotelarskie. Są w nich również wskazane podmioty ze znacznie mniejszych miejscowości, np. z Parczewa. Po sprawdzeniu ich ofert bezpośrednio u źródeł można je samemu połączyć w jedną podróż, ale istnieje też możliwość skorzystania z gotowych imprez turystycznych. Firma z Lublina organizująca wycieczki, na swoich stronach facebookowych podjęła próbę wysondowania preferencji potencjalnych klientów związanych z Polskim Bonem Turystycznym.

Większość osób, które odpowiedziały na społecznościową ankietę, zadeklarowało, że zapłaciła nim tylko za hotel. Nie dziwię się, gdyż w czasie pandemii media lansują turystykę indywidualną. W większości przekazów słyszy się, że bon jest tylko do opłacenia hotelu. Niestety brakuje świadomości, że biura turystyczne jako organizatorzy turystyki są w stanie dla turystów wszystko zaplanować, od noclegów po wstępy. Warto z tego typu oferty korzystać mówi Klaudia Giordano, właścicielka firmy Edu Tour.

Polski Bon Turystyczny realizować można do 31 marca 2022 roku, przypomnijmy, że w  granicach Polski. W celu promocji podróżowania z nim „Szlakami Unii Polsko-Litewskiej i jej Pogranicza”, Organizacja Turystyczna „Szlak Jagielloński” zdecydowała się przekazać nieodpłatnie Czytelnikom „Nowego Tygodnia” 350 egzemplarzy Map – Gier „Rzeczypospolitej Turystycznej” (Sejm Unii Lubelskiej 1569 i „Szlak Jagielloński”), które od 1 października br. będą bezpłatnie rozdawane w Redakcji w Lublinie, aż do ich wyczerpania. Więcej informacji o Polskim Bonie Turystycznym i Szlakach Unii odnaleźć można na specjalnej stronie internetowej: www.zachod-wschod.pl/polski-bon-turystyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here