Pomagają i pracownicy i więźniowie

Po raz kolejny w Zakładzie Karnym we Włodawie realizowana jest akcja charytatywna. Tym razem plastikowe nakrętki trafią do potrzebującego pomocy kilkumiesięcznego Oliwiera. Takie działanie wpisuje się w program Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem #ResortSprawiedliwosciPomaga.

– Oliwier urodził się z szeregiem wad kończyn – opowiada por. Daniel Pręciuk z Zakładu Karnego we Włodawie. – Jego schorzenia będą wymagać kosztownego procesu leczenia. Plan leczenia przedstawiony przez lekarzy z Instytutu Paley’a wraz z kosztorysem opiewa na kwotę prawie 400 tysięcy złotych. Jest to cena tylko za pierwszą operację, która uwzględnia m.in. rekonstrukcję stawu biodrowego. Całość leczenia będzie długa i kosztowna – Oliwier będzie potrzebował aż dziesięciu takich zabiegów! W związku z tak dużymi kosztami rodzice chłopca potrzebują pomocy.

Plastikowe korki na terenie jednostki zbierane są przez wszystkich: zarówno funkcjonariuszy, pracowników cywilnych jak i osadzonych. Kilka worków kolorowych nakrętek już czeka na przekazanie. Dochód ze sprzedaży zasili subkonto Oliwiera w chełmskim stowarzyszeniu. Pomóc można poprzez wpłatę darowizny online przez stronę: www.dzieciom.pl/podopieczni/37870 oraz www.siepomaga.pl/Oliwier-Kloc – zachęca Pręciuk. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here