Pomagają przez sztukę

Pomagać można na różne sposoby. Zakład Karny we Włodawie przekazał rękodzieła wykonane przez osadzonych, które zostaną wystawione na jarmarku. Akcja ma na celu pomóc choremu Erykowi.

9 lat temu Eryk urodził się z wadami serca. Już w 10. dobie życia przeszedł skomplikowaną operację. Zdiagnozowano u niego wtedy HLHS – hipoplazję lewej komory serca, która występuje bardzo rzadko u noworodków. Po dziewięciu miesiącach życia, spędzonych w oddziałach specjalistycznych Eryk przeszedł drugą operację, którą cudem przeżył. Potem była informacja, że nie ma możliwości dalszego leczenia w Polsce. Jedyną szansą jest operacja w Stanach Zjednoczonych, która może uratować chłopcu życie, jednakże jest bardzo kosztowna – 9 milionów złotych. Poprzez licytacje i inne akcje zebrano znaczną część potrzebnej kwoty. Jednak wciąż brakuje ponad 3 mln złotych.

– W Zakładzie Karnym we Włodawie udało się zebrać rękodzieła wykonane przez osadzonych w pracowni plastycznej pod opieką kpt. Agnieszki Sawickiej – mówi por. Daniel Pręciuk z ZK we Włodawie. – Rękodzieła z włodawskiej jednostki zostaną wystawione w sierpniu br. na jarmarku. Mamy nadzieję, ze nasza cegiełka obok wielu innych pomoże Erykowi powrócić do zdrowia, czego mu bardzo życzymy. Akcja wpisuje się w działania Służby Więziennej pod hasłem #ResortSprawiedliwosciPomaga. Osoby chętne do wsparcia Eryka mogą to zrobić poprzez stronę internetową: www.siepomaga.pl/eryk-kopczewski. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here