Pomkniemy rowerem wzdłuż al. Solidarności

Budowa ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż al. Solidarności na wysokości PZMot.

W grudniu ruszyły prace przy przebudowie starego ciągu pieszego po północnej stronie al. Solidarności na wysokości PZMot. Dzięki środkom finansowym wywalczonym przez mieszkańców podczas głosowania w ubiegłorocznej edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego w miejscu tym powstanie asfaltowa ścieżka rowerowa, a wzdłuż niej nowy chodnik, który zostanie sfinansowany przez Polski Związek Motorowy.

– Inwestycja obejmuje wykonanie ścieżki rowerowej oraz chodnika od skrzyżowania al. Solidarności z ul. Prusa do rejonu wjazdu do PZMot wraz z wykonaniem przejazdu dla rowerów przez ul. Prusa (z przebudową sygnalizacji świetlnej) oraz budową kanału technologicznego. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Łączna wartość zadania to blisko 577 tys. zł brutto, w ramach czego 90 tys. zł na wykonanie chodnika wyłoży PZMot.

Na końcu ścieżki rowerowej, tuż za skrzyżowaniem z ul. Prusa, dodatkowo powstanie plac z kostki brukowej dla rowerów. W przyszłości możliwe będzie dobudowanie dalszego fragmentu trasy dla cyklistów w kierunku al. Kompozytorów Polskich.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here