Ponikwoda się rozświeci

Dzięki mobilizacji mieszkańców zachodniej części dzielnicy i oddaniu 322 głosów w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego na projekt „Inwestycje na Ponikwodzie – chodniki i oświetlenie” przy ul. Magnoliowej i ul. Bazylianówka stanęły latarnie, a wzdłuż ul. Hiacyntowej i ul. Magnoliowej pojawił się elegancki chodnik.


Budową nowego oświetlenia objęto odcinki ul. Magnoliowej od al. Spółdzielczości Pracy do ul. Bazylianówka oraz ul. Bazylianówka od ul. Mariańskiej do ul. Węglarza. Łącznie ustawiono 10 aluminiowych słupów wyposażonych w energooszczędne oprawy typu LED (7 z nich stanęło przy ul. Magnoliowej, a pozostałe 3 przy ul. Bazylianówka – dod. aut.). Inwestycja kosztowała blisko 147 tys. zł.

– Uruchomienie oświetlenia zaplanowano w pierwszej połowie sierpnia. Obecnie trwają prace odbiorowe – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego UM Lublin.

Modernizacja ciągów pieszych objęła zaś odcinek wzdłuż ul. Hiacyntowej od ul. Magnoliowej do ul. Cedrowej oraz wzdłuż ul. Magnoliowej od wejścia do LCKZiU do wejścia na cmentarz. W ramach prac zniszczone nawierzchnie z kostki brukowej, płytek chodnikowych i asfaltu zostały zastąpione jednolitą i estetyczną nawierzchnią z betonowych płyt chodnikowych o wymiarach 50×50 cm. Wymieniono także wykruszone krawężniki i obrzeża trawnikowe, a przy wejściu na teren Szkoły Podstawowej nr 4 zlikwidowano schody i zastąpiono je pochylnią. – Roboty te kosztowały łącznie ponad 110 tys. zł i zostały zrealizowane przez firmę ART-BRUK z Miłocina – dodaje Justyna Góźdź.

Możliwe, że drogowcy wkrótce wrócą na ul. Magnoliową i wyremontują jeszcze krótki fragment chodnika od wejścia do LCKZiU do wysokości ul. Storczykowej. Pierwotnie także ten odcinek był objęty zwycięskim projektem, jednak w związku z szalejącą inflacją i wzrostem kosztów robót budowlanych, konieczne okazało się nieznaczne zmniejszenie jego zakresu. O znalezienie w budżecie miasta środków na zrealizowanie projektu w całości zaapelował do prezydenta Krzysztofa Żuka, radny Stanisław Brzozowski. Prezydent nie odpowiedział jeszcze na jego interpelację.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here