POpłoch w pogotowiu

Nie pomogły odwołania od konkursu i kuluarowe targi. Tomasz Kazimierczak nie wróci na stanowisko dyrektora chełmskiego pogotowia. Przed tygodniem zarząd województwa powierzył kierowanie jednostką Katarzynie Hapońskiej-Gajewskiej, związanej z PSL. Niektórzy działacze PO podobno boją się już o pracę. A trochę się ich w pogotowiu nazbierało…

O zamieszaniu z wyborem nowego dyrektora Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie pisaliśmy kilkukrotnie. Do konkursu stanął poprzedni dyrektor Tomasz Kazimierczak i – dla spełnienia wymogów formalnych, by w procedurze uczestniczył więcej niż jeden kandydat – wystartował jeszcze pracownik pogotowia. Ale niespodziewanie dla Kazimierczaka, który czuł się jak pewniak a także samych działaczy Platformy, kandydata wystawiło też PSL, czyli koalicjant PO w samorządzie województwa. I zrobiło się ciekawie. Konkurs na dyrektora zbiegł się z problemami z konkursem na lekarskie kontrakty i pogłoskami, że Urząd Marszałkowski wysłał do pogotowia wewnętrzną kontrolę, która mogła wpaść na kilka niepokojących działań.
Ostatecznie komisja konkursowa wybrała „czarnego konia”, czyli pochodzącą z Hrubieszowa Katarzynę Hapońską-Gajewską. Ale mimo rekomendacji zarząd województwa przez prawie miesiąc nie powoływał jej na stanowisko. W tym czasie T. Kazimierczak się rozchorował i złożył wniosek o unieważnienie postępowania konkursowego. Nieoficjalnie mówi się, że koalicjanci mocno ścierali się o chełmskie pogotowie, w którym przez sześć lat rządów Kazimierczaka znalazło miejsce sporo osób związanych z PO. W kuluarowych targach PSL ostatecznie postawił na swoim i przed tygodniem Arkadiusz Bratkowski, wicemarszałek odpowiedzialny za służbę zdrowia w województwie, przywiózł do Chełma nową dyrektor. Wiadomo o niej tyle, że ma 36 lat i jest „finansistką”, która obecnie mieszka w Lublinie. Lokalne media z Hrubieszowa podały, że ze służbą zdrowia, a w zasadzie z usługami na jej rzecz, związana jest rodzinnie. Jej brat prowadzi w Hrubieszowie firmę taksówkarską a od niedawna również Specjalistyczny Transport Medyczny.
– Zarząd województwa odrzucił wniosek pana Kazimierczaka i 27 marca powołał nową dyrektor – potwierdziła Beata Górka, rzecznik marszałka województwa.
Jednocześnie marszałek zdecydował o wszczęciu procedury konkursowej na stanowisko dyrektora chełmskiego szpitala. Po śmierci dyrektora Jacka Buczka obowiązki powierzono na trzy miesiące Michałowi Jedlińskiemu, wicedyrektorowi departamentu ochrony zdrowia z Urzędu Marszałkowskiego, który w ostatnich tygodniach choroby Buczka zastępował go na stanowisku.
Kazimierczak ma wrócić na stanowisko biurowe, na którym poprzednio pracował. Bogumił Fura

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here