Portier przed ChSM

Nasz Czytelnik zwrócił uwagę, że przed budynkiem Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej stoi portier, z którym petenci muszą uzgadniać, w jakiej sprawie przychodzą.


Zasady, które ze względu na epidemię wprowadzono w ChSM, wyjaśnia Maciej Cieślak, zastępca prezesa ChSM.

– W obecnie ogłoszonym stanie epidemii w kraju jako zarządca nieruchomości jesteśmy zmuszeni do zachowania elementarnych zasad bezpieczeństwa – mówi wiceprezes Cieślak. – Na terenie budynku przy ulicy Lwowskiej 51 obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust, ponadto ograniczamy liczbę jednocześnie przebywających w budynku petentów.

Funkcjonuje tu wiele podmiotów oprócz ChSM, tj. przychodnia lekarska, punkty finansowe, kasowe, ubezpieczenia i inne podmioty, dla tych wszystkich instytucji jest jedna klatka schodowa, która jest przewietrzana dwa razy dziennie przy użyciu klapy przeciwpożarowej. Kontrolę tych koniecznych zaleceń sanitarnych, po odpowiednim przeszkoleniu, powierzyliśmy osobie, która zatrudniona jest na stanowisku portiera.

Prowadzi on również nadzór nad korespondencją, która przyjmowana jest do pojemnika ustawionego przy wejściu do budynku, a także zawiadamia pracowników ChSM o konieczności zejścia i spotkania się bezpośrednio z petentem z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. Zachęcamy do kontaktów telefonicznych i mailowych w uzasadnionych przypadkach jest oczywiście możliwość spotkania bezpośredniego z pracownikami ChSM. (mo)