Poślizg na wielkiej inwestycji

W piątek 15 października br. minął ustalony w umowie z miastem termin ukończenia budowy Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej. Wykonawca kilka tygodni temu poprosił o wyznaczenie nowej daty zakończenia prac, 30 listopada. Urzędnicy wyrazili zgodę, jednak obserwując to, co dzieje się na budowie, można powątpiewać, czy w ciągu półtora miesiąca budowlańcy wykonają wszystkie prace.

Od ponad roku przy ul. Ceramicznej trwa budowa Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej. Przedsięwzięcie realizuje stołeczna firma FB Anna-Bud. Inkubator przedsiębiorczości, według podpisanej między miastem, a wykonawcą umowy, miał być ukończony 15 października br. Firma kilka tygodni temu złożyła do miasta wniosek o przedłużenie terminu realizacji do 30 listopada. Urzędnicy wyrazili zgodę, dzięki temu wykonawca uniknie kar umownych.

Obserwując postęp prac na budowie nowy termin zakończenia inwestycji wydaje się być mocno wątpliwy. W budynkach jest jeszcze wiele do zrobienia, brakuje też dróg wewnętrznych, chodników i parkingów. Teren nie jest też ogrodzony. Biuro Prasowe Prezydenta Chełma informuje, że póki co wykonawca nie składał kolejnego wniosku o wydłużenie terminu zakończenia prac. Oznacza to, że firma FB „Anna-Bud” jest albo przekonana, iż zdąży na czas, albo też tak wniosek złoży w najbliższym czasie.

Budowa Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej ma pochłonąć niespełna 30 mln zł. To blisko 8 mln zł mniej od kwoty, jaką miasto planowało przeznaczyć na realizację tego przedsięwzięcia. Prawie 27 mln zł Chełm na tę inwestycję pozyskał z unijnych funduszy. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here